Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Místní akční plán vzdělávání

Místní akční plán vzděláváníDatum konání:
10.4.2018

Dokument Místní akční plán vzdělávání byl úspěšně schválen

Od května 2016 do dubna 2018 probíhal na území správních obvodů obcí s rozšířenou působností Žamberk a Králíky projekt s názvem Místní akční plán vzdělávání. Cílem projektu bylo zmapovat region z pohledu školství, co se nám daří, co nám naopak nejde a v čem vidíme rezervy. Všechny tyto podněty a nápady byly zpracovány v dokumentu s názvem Místní akční plán vzdělávání, který je složen z několika částí. Celý tento dokument byl schválen 17. ledna 2018 a je dostupný na webových stránkách www.maporlicko.cz.

Celkem jsme uspořádali 13 seminářů, 9 ukázkových hodin, 4 workshopy, 7 kulatých stolů a 1 odbornou stáž. Všechny tyto akce byly určeny jak pedagogickým pracovníkům, tak i širší veřejnosti. Podařilo se nám uspořádat akce s Martinem Romanem, Margit Slimákovou či Pavlem Kraemerem.

Do podvědomí veřejnosti jsme se snažili dostat pomocí soutěže O nejlepší (mimo)školní projekt, která probíhala v měsíce února 2018. Do soutěže se zapojilo 21 aktivit, které soutěžily o zájezd do brněnského vědeckotechnického parku s názvem VIDA. Vítězem se stala Základní škola a mateřská škola z Červené Vody, která si tuto odměnu naplno užila 28. března 2018.

Od 1. května zahajujeme projekt Místní akční plán vzdělávání II, v rámci kterého budeme pokračovat v podpoře škol a školských zařízení z regionu.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se do projektu zapojili. Pokud se chcete o nás a naší činnosti dozvědět více, podívejte se na webové stránky www.maporlicko.cz.